Box edukacyjny

Tu udostępniamy wiedzę - teoretyków i praktyków. Dla uczniów i nauczycieli.

Transformacja mediów> Sztuka informacji> Odbiór i tworzenie przekazów medialnych> Sztuka prezentacji i debaty> Film> Media publiczne> Czy wiesz że? (archiwum)> Pokój nauczycielski - inspiracje dydaktyczne> I edycja - Testy pierwszego etapu> I edycja - Testy drugiego etapu> I edycja - Broszura edukacyjna> II edycja - pytania i tematy> III edycja - pytania i tematy> IV edycja - pytania i tematy> V edycja - pytania i tematy>

Weź udział w Olimpiadzie Medialnej.

Co Ty wiesz o mediach? Wydaje Ci się, że coś wiesz? Pokaż to! Weź udział w Olimpiadzie Medialnej. Wygraj indeks na studia w SWPS i roczne czesne, albo laptopa, tableta, smartfona, aparat cyfrowy... Warto się starać.

Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć udział i prześcignąć wiedzą innych. Nie wiesz, czy to dla Ciebie? Rozwiąż kilka próbnych testów, które znajdziesz na tej stronie, to zobaczysz. Jak coś pójdzie nie tak, zawsze możesz się podszkolić przy pomocy materiałów napisanych specjalnie dla nas przez zajmujących się edukacją medialną naukowców czołowych polskich uczelni. Jeżeli coś będzie niejasne - pytaj.

Dwa pierwsze etapy Olimpiady odbędą się w świecie wirtualnym, czyli na ekranie Twojego komputera. Dzięki specjalnie przygotowanemu oprogramowaniu i silnym serwerom do testów będą mogły przystąpić jednocześnie tysiące zawodników w całej Polsce. Najlepszych, którzy pokonają wszystkie przeszkody, będzie czekało zaproszenie do Warszawy, gdzie odbędzie się rozgrywka finałowa. Realna i wirtualna. W jej trakcie trzeba będzie nie tylko odpowiadać na pytania, ale także stworzyć coś własnego. Coś, co przykuje uwagę wszystkich.

Więc jak? Wiesz coś o mediach? Pamiętaj, że media to nie tylko telewizja i gazety, ale wszelki przekaz, jaki napotykasz na swojej drodze. Także Ty tworzysz media. Udowodnij, że robisz to najlepiej.