Pytania 2 etapu części otwartej

Publikujemy arkusz pytań w zawodach drugiego stopnia (test drugi). Pytania zostały udostępnione Uczestniczkom i Uczestnikom zawodów rozegranych 13 kwietnia 2015 roku równolegle w pięciu placówkach Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej: Sopocie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach oraz w 1LO w Rzeszowie. Zestaw obejmuje 5 pytań otwartych. Na udzielenie odpowiedzi uczestnicy otrzymali 75 minut i musieli zmieścić się w limicie 1500 znaków (ze spacjami) w każdej z nich. Za każdą odpowiedź mogli uzyskać od 0 do 9 punktów, co oznacza, że łączna liczba możliwych do uzyskania punktów wyniosła 45.

1. Wymień podobieństwa i różnice między rzeczywistością rozszerzoną a wirtualną.

2. Scharakteryzuj swoje uczestnictwo w kulturze za pośrednictwem Internetu.

3. Wskaż na korzyści i zagrożenia związane z technologią Google Glass.

4. Zaproponuj interfejs użytkownika przeznaczony dla osoby niewidomej.

5. Przedstaw etyczne problemy związane z tworzeniem interfejsów mózg-komputer.