"Moje własne medium" to tytuł i temat pracy III Etapu VIII Olimpiady Medialnej 2019

Jakie medium chcielibyście tworzyć? Z jakiego medium korzystalibyście na co dzień wy i wasi koledzy? Wyzwanie na III Etap to zaprojektowanie własnego medium.... od początku do końca ze wszystkimi elementami.... na poważnie. Termin do 31 marca 2019

Zadaniem trzeciego etapu jest zaprojektowanie swojego własnego medium. Specjalnie nie określamy, czy ma to być gazeta, radio, serwis internetowy, telewizja, czy cokolwiek innego, aby nie ograniczać Waszej inwencji. Po prostu – medium. Platforma, na jakiej będziecie porozumiewali się z odbiorcami.

Pierwszym zadaniem jest zatem określenie, jak to medium ma wyglądać. Jak ma prowadzić komunikację z odbiorcami. Czy ta komunikacja powinna być jednostronna, czy dwustronna. A może wielostronna? Ważne pytanie: jakiej technologii chcecie używać do komunikacji z odbiorcami?

Druga ważna kwestia: co właściwie chcecie przekazywać? Informacje, komentarze, reportaże? Gatunków dziennikarskich jest mnóstwo, a może chcecie przekazywać jeszcze coś innego, o czym jeszcze nikt nie pomyślał?

Następnie: jak będziecie produkować treści, jakie chcecie publikować? Sami? Przy udziale innych osób? Maszyn? Z jakiej technologii będziecie chcieli korzystać?

Wreszcie (nie wolno tego pominąć!): jak Wasze medium będzie się utrzymywać? Skąd będziecie czerpać środki na to, aby móc przekazywać treści, płacić za pracę, łącza, lokal i wszystko, co wiąże się z prowadzeniem przedsiębiorstwa, jakim jest każde medium.

Ważne jest, aby na każdym etapie określić, jakiej technologii chcecie używać. W końcu hasłem przewodnim tej edycji Olimpiady są „Nowe technologie informacyjne”, co w tym przypadku proponujemy rozumieć najszerzej, jak to możliwe.

Prace należy dostarczyć do końca dnia 31 marca 2019 roku.
Powodzenia