Box edukacyjny

Tu udostępniamy wiedzę - teoretyków i praktyków. Dla uczniów i nauczycieli.

Transformacja mediów> Sztuka informacji> Odbiór i tworzenie przekazów medialnych> Sztuka prezentacji i debaty> Film> Media publiczne> Czy wiesz że? (archiwum)> Pokój nauczycielski - inspiracje dydaktyczne> I edycja - Testy pierwszego etapu> I edycja - Testy drugiego etapu> I edycja - Broszura edukacyjna> II edycja - pytania i tematy> III edycja - pytania i tematy> IV edycja - pytania i tematy> V edycja - pytania i tematy>

Broszura edukacyjna

Polecamy broszurę edukacyjną zawierającą kilkanaście scenariuszy lekcji i przykładowe testy z zakresu tematycznego pierwszej edycji Olimpiady Medialnej.

Przed rozpoczęciem pierwszej edycji Olimpiady pragniemy przedstawić Państwu zestaw scenariuszy zajęć, które pomogą przygotować Państwa uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Medialnej. Prezentujemy również testy w formie, z jaką uczniowie będą mogli się spotkać podczas pierwszego i drugiego etapu Olimpiady, co niewątpliwie pomoże im lepiej się przygotować.

Jak pisze autor opracowania dr Piotr Drzewiecki: "dobrze, jeśli przygotowania do Olimpiady Medialnej będą miały charakter pasji i fascynacji, a nie bezmyślnego przyswajania wiedzy czy kopiowania i wklejania gotowych myśli, przez kogoś już wyrażonych". Mamy nadzieję, że polecana broszura pomoże w realizacji tych zamierzeń.

Nie sposób przedstawić Państwu w tej formie wszystkie dostępne materiały i propozycje zajęć, stąd wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze. Zachęcamy do zaglądania na strony naszego serwisu - do tzw. boxu edukacyjnego, gdzie znajdą Państwo więcej materiałów i informacji, wciąż wzbogacanych o kolejne, a w przeznaczonym specjalnie dla Państwa Pokoju nauczycielskim jeszcze więcej inspiracji dydaktycznych i scenariuszy zajęć. 

Pełną wersję broszury można pobrać na dysk komputera tutaj.